Kokį kaminą pasirinkti...

- Kaminų rūšys

Mes siūlome pasirinkti iš kelių prekės ženklų produktų: keramikinės kamino sistemos - MK KOLEKT, nerūdijančio plieno kamino sistemos - MKZary, kondensacinių dujinių katilų išmetimo sistemos - Almeva. Trumpas kiekvienos sistemos palyginimas pateiktas žemiau, 1 lentelėje.

- Kamino aukštis

Kaminas turi būti išvestas virš stogo tokiu aukščiu, kuris užtikrintų nepertraukiamą trauką ir nesukeltų gaisro pavojaus. Kamino aukštis smarkiai įtakoja geros traukos atsiradimą kamine. Per žemas kaminas bei stiprus vėjas gali privesti prie to, kad dūmtraukyje nepakaks traukos pilnam degimo produktų pašalinimui. Patartina kaminą montuoti kuo arčiau stogo kraigo. Kai kaminas įrengtas šalia pastato elemento, kuris sudaro kliūtį, kamino angos turi būti montuojamos taip, kaip parodyta A iliustracijoje. Kamino aukštis virš plokščio stogo, parapeto ar kraigo turi būti ne mažesnis nei 0,3 m, jei paviršius nedegus, arba 0,6 m - jei degus. Jei stogas plokščias ar jo pasvirimo kampas ne didesnis kaip 12°, neatsižvelgiant į stogo konstrukciją, kaminų angos turi būti mažiausiai 0,6 m aukštyje virš kraigo arba pastato kraštų. Jei kaminas yra statomas didesniu nei 1,5 m, bet mažesniu nei 3 m atstumu iki kraigo, tai kamino aukštis turi būti ne žemesnis stogo kraigo. Kaminą planuojant įrengti didesniu nei 3 m, bet mažesniu nei 10 m atstumu nuo kraigo, kamino aukštis turi būti ne žemesnis nei 12 laipsnių kampu nuo išvestos horizontalios linijos išbrėžiamos menamos ribos.

MK KOLEKT Almeva MKZary
STARR FLEX LIK MKPS MKKS MKS MKKD MKD
Kuro Tipas
Anglis + - - - - - + - +
Mediena + - - - - + + - +
Dujos + + + + + + + + +
Granulės + - - - + + + + +
Šildymo technologija
Standartinė + - - - + + + + +
+ + + +
Kondensacinė + + + + + + + + +
Slėgis
Teigiamas* - + + + + + - + -
Neigiamas* + + + + - - + - +
Kitos sąvybės
Temp. intervalas oC 60-600 <120 <120 <120 <200 <200 <450 <200 <600
Atsp. užsidegimui G50 O20 O20 O20 O O G O G
*Almeva kamino slėgio rėžimas priklauso nuo sistemos skersmens (≤d160 - neigiamas; >d160 - teigiamas).    

Iliustracija A:

Kai stogas status, jo pasvirimo kampas didesnis kaip 12°, o stogo danga degi, tai kaminų angos turi būti mažiausiai 0,6 m aukštyje virš kraigo, kaip pavaizduota iliustracijoje B. Kai stogo paviršius degus, nepamirškite įrengti ir kibirkščių gaudyklės, tam naudojami metaliniai tinkleliai su angomis, ne didesnėmis kaip 5x5 mm. Kai stogas yra status, pasvirimo kampas didesnis kaip 12°, o paviršius - nedegus, tai kaminų angos turi būti mažiausiai 0,3 m aukštyje virš kraigo bei bent 1 m atstumu nuo jo, kaip pavaizduota iliustracijoje C.

Iliustracija B:

Iliustracija C: